Kurs Paralotniowy

Kurs paralotniowy odbywa się w każdy „lotny” weekend, na terenie południowej części Polski.  Jesteśmy uzależnieni od pogody a konkretnie od kierunku wiatru dlatego informacje co do miejsca w którym będzie odbywał się kurs podaje zazwyczaj na kilka dni przed rozpoczęciem kursu. Mapkę dojazdu przesyłamy na pocztę lub jeśli ktoś woli może jechać za nami lub z nami – zapewniamy transport na miejsce.

Podczas trwania kursu zapewniamy cały sprzęt do nauki oraz komplet informacji  niezbędnych do samodzielnych lotów które przekazuje wykwalifikowany instruktor.

W czasie zajęć które odbywają się na stoku,  kursant uczy się jak opanować paralotnie na ziemi  (to znaczy „postawić” skrzydło nad głową), następnie wystartować, wykonać swobodny lot i wylądować. Wbrew pozorom nie są to proste czynności i opanowanie ich przeciętnie zajmuje od 4 do 5 dni (2 lub 3 weekendy). W związku z tym ze kursant powtarza te czynności wielokrotnie niezbędne jest samozaparcie, dobry humor i pozytywne nastawienie. Na kurs należy zabrać wygodne obuwie (najlepiej za kostkę) i luźne ciuchy umożliwiające swobodne poruszanie się.

Konkretny program kursu zostanie przedstawiony  na miejscu i jest on dostosowany do poziomu grupy (lub indywidualnych kursantów).

Po zakończeniu szkolenia, kursant nabywa umiejętności do wykonania samodzielnych lotów, umie rozpoznać i sklasyfikować warunki atmosferyczne a także posiada wiedze na temat budowy skrzydła i zasady jego działania.

Kurs trwa 2 lub 3 weekendy ( sobota-niedziela) – w zależności od postępów w szkoleniu.

Koszt jednego kursanta 1000 zł  (dla grup zorganizowanych powyżej 4 osób atrakcyjne rabaty).

Jeśli masz ochotę przeżyć ekstremalną przygodę, zakosztować swobodnych lotów  i znaleźć hobby na całe życie zapisz się na nasz kurs.