Można nam zaufać

Kochamy Podróże

Posiadamy szeroki wybór wycieczek, obozów, wyjazdów integracyjnych itp.

Sklep z odzieżą turystyczną

Oferujemy największy wybór odzieży firmy Milo na Śląsku

Nasza idea

Co jest SYSTEM SHERPA?!            

Działając na rynku od 19.06.2010 r. sprofesjonalizowaliśmy skalę naszych działań podróżniczych i globtroterskich tworząc nowy produkt: „System Sherpa”. Przejmując lokal w Chorzowie na rynku stworzyliśmy miejsce zarówno dla profesjonalistów wspinających się w Alpach, Himalajach, latających na paralotniach, eksplorujących jaskinie, nurkujących, jeżdżących terenowo po Saharze, jeżdżących na nartach jak i dla początkujących turystów chcących zwiedzać najciekawsze zakątki Polski i Świata, lecz w sposób niekonwencjonalny i ciekawy. W tym miejscu turysta może znaleźć partnera na wspinaczkę w Yellowstone ale również, wybrać się z przewodnikiem lub z niezbędnym zasobem informacji w Beskidy. Pasjonaci którzy chcieliby pogłębić swoje pasje znajdą w „Systemie” kursy wspinaczki, nurkowania, paralotniarstwa …itp., a turyści, którzy nie są przekonani do istoty swojego przyszłego podróżowania będą mogli w sali wyposażonej w sprzęt audiowizualny zobaczyć zdjęcia i filmy z naszych podróży, bardziej i mniej ekstremalnych (wyprawa na Mont Blanc, trekking po Maroku), by z właściwej perspektywy ocenić swoje zamierzenia podróżnicze.            

Aby produkt „System Sherpa” był kompletny w lokalu funkcjonuje sklep oferujący sprzęt i odzież do większości rodzajów aktywności, którą można by było wybrać przy „łyku” dobrej herbaty lub kawy w „klubie podróżnika”, który otworzyliśmy dla entuzjastów naszej idei.            

Założeniem tego projektu jest kompleksowość oferty turystycznej dlatego w produkcie „System Sherpa” znalazłaby się również wypożyczalnia sprzętu turystycznego niezbędnego szczególnie w bardziej wymagających wyprawach. To pozwoli nikłym kosztem odciążyć klienta od zakupu specjalistycznego sprzętu, który na co dzień jest dla niego nieużyteczny.            

Po wyprawie, wycieczce bądź kursie wszyscy klienci „Systemu Sherpa” będą mogli spotkać się na „Stronie Ludzi Aktywnych” (www.sherpa.com.pl), wymieniając się tam opiniami, radami, ciesząc oko zdjęciami i filmami z minionych imprez turystycznych, bądź dokupując dla siebie sprzęt w sklepie internetowym.          

Podsumowując: rodzina, która wejdzie do „Systemu Sherpa”, korzysta z całego jej dziedzictwa, umożliwiającego wybór zindywidualizowanej dla każdego  oferty, a za razem może łagodnie zamienić swój pierwotny wybór wypoczynku z biernego na aktywny. Rodzic, który poczuje zew ekstremalnej przygody wybierze drogę wspinaczkową na „Mnicha”, bądź wyprawę na Mont Blanc, a jeżeli będzie chciał jedynie biernie się „wywczasować” pojedzie za pośrednictwem agencji do Tunezji lub Egiptu. Dziecko będzie miało do wyboru rożnego rodzaju aktywne obozy z ciekawym scenariuszem. Cała rodzina będzie mogła doposażyć się w niezbędny sprzęt i ubiór potrzebny do ich aktywności. Rodzice za pośrednictwem strony będą na bieżąco informowani o przebiegu wypoczynku na obozie, w którym uczestniczy ich pociecha. Rodzic dodatkowo, o ile jest pracodawcą będzie mógł w „Systemie” zlecić organizacje imprezy turystycznej, integracyjnej lub szkoleniowej dla swoich pracowników.  Dzięki „Systemowi Sherpa” chcielibyśmy razem z Wami w jednym miejscu zgromadzić wszystkie formy turystyki  jakie sobie wymarzymy. 

Zapraszam do kontaktu

Tomasz Nita

Od piątego miesiąca życia na skałach. Rodzice odkąd pamięta w wakacje brali namiot i wyjeżdżali na „Jure”. Jeszcze na konopnych linach wspinali się i odkrywali niesamowitości jaskiń. To było jakieś 35 lat temu. Teraz ma za sobą eksplorację większości gór Europy i świata. Za nim wyprawy w szczyty Synaju, Aconcaguy, Kilimandżaro, Mont Blanc itd. Na większości wypraw był kierownikiem. Wielokrotne wejścia na Mont Blanc pozwoliły mu wprowadzić liczną grupę turystów górskich na najwyższy szczyt Alp a co ważniejsze, dzięki swemu doświadczeniu zapewnić im bezpieczny powrót. Jest jedynym Polakiem, który zorganizował szkolny wyjazd na najwyższy szczyt Alp (2001r.) zakończony sukcesem. Absolwent AWF Katowice. Obecnie jest prezesem „Sherpy”.

Bądź w kontakcie

sherpa.com.pl
Adres
ul. Wyzwolenia 30.
Świętochłowice 41-600
śląskie

Zadzwoń

32 771 29 15
601 790165

Pracujemy w godzinach:
Poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00

Sobota 10.00 - 13.00

Skontaktuj się z nami